twitter trend topic hizmeti | Twitterda gündem trend topic nasıl olunur?

Twitter Trend Topic Hizmeti İstenen Kelime Paylaşılan Her Tweet’te Geçmeli

Twitter üzerinde gündem olmasını istediğiniz kelimeyi veya hashtag’i her tweette geçirmek yani paylaşmak gerekiyor. Böylece Twitter’da belli bir süre içerisinde oldukça fazla hesaptan gönderilen özellikle belirlenmiş konuda yazılan tweetlerin belirgin bir çokluğa ulaşması ve bu kitlenin hashtag twitter gündem içeriğine etkileşim göstermesi ile Trend Topic olunur.

Örnek vermek gerekirse içinde “hayırlı cumalar” geçen binlerce paylaşım farklı ve sahte olmayan Twitter hesaplarından kısa bir süre içinde paylaşılırsa #hayırlıcumalar karşımıza twitter üzerinde Trend Topic olmuş bir etiket olarak çıkar. Burada bilinmesi gereken bir diğer konu da Trend Topic olmak için tweetlerde kelimelerin önüne # (hashtag) getirme zorunluluğunun olmamasıdır.
Hashtagler işleme alınırken # olmadan da gündem olabilmektedir bunada dikkat etmelisiniz.

Twitter’da Trend Topic Gündem Olmak Kimler İçin Önemli?

Yalnızca kullanıcılar inanılır değil, reklam tanıtım verenler ve sosyal ağlarda reklam tanıtım kampanyaları yapanlar inanılır oranla ehemmiyetli birleşik kez listedir. Özellikle kurumlar yapmış oldukları sosyal apışlık kampanyalarının sonuçlarının başarıya ulaşıp ulaşmadığını rastlaşmak inanılır sıkça kullanmaktadırlar. ruzname olmayı başarıp başaramadıklarını başa bayağılaşmak inanılır bakılması mukteza olan bildirme daniska yerdir. şayet yapılan kampanya ruzname kalmışsa o kampanyanın başarısını ve aşkın konuşularak Twitter gündemine oturduğunu gösterecektir.

Trend Topic TT kavramıyla Twitter’da tanıştık ve yaşamımıza “Trend Topic Olmak” ismiyle yeni bir tabir olarak dahil oldu. Twitter gerçeğinde çok hoşlanılan bu usul yoluyla kullanıcıların en çok paylaştıkları anahtar sözcükleri ve hashtag’leri inceleme ederek bunun neticesinde bazı listeler oluşturdu. Bu listelere göz atan kullanıcılar da o anda paylaşım yapan bireylerin hangi sözcüklere ve hangi mevzulara odaklandığını bilerek gündemin neler olduğunu başlıklar dahilinde görebiliyorlar.

Tweet Atılan Twitter Hesabının Özellikleri ve Kitlesi Nasıl Olmalıdır?

  • Bir hesap bir hashtagi birden fazla paylaşmak yerine, birden fazla hesaptan içinde aynı kelime geçen tweet atılmalıdır.
  • Hashtagin paylaşıldığı hesaplar kesinlikle aktif olmalıdır, Sahte hesaplardan yapılan paylaşımların TT olmaya bir etkisi ve katkısı olmaz.
  • Gündem çalışması esnasında belirlenen hashtag ile alakalı paylaşımlar rtweet edilmeli ve favorilere alınmalıdır
  • Hasgtagler ile alakalı paylaşımlara ve retweet’lere yorumlar yapılmalıdır. Yani paylaşımlarda bir etkileşim olması gereklidir.
  • Twitter trend topic hizmeti satın alma istiyorsanız mutlaka bizim gibi profesyönel bir siteye danışmanız önemlidir. Farklı konularda yapılan paylaşımlar tek başınıza bir çalışma ile bir araya gelerek herhangi bir gündem oluşturulamaz.
  • Twitter’da gündem olan bir etiketin (Hashtag) aynısını kullanmayı kesinlikle sizlere tavsiye etmiyorum. Bunun yapılması gündeme girme olasılığınız azalacaktır.
  • Twitter gündemi çok hızlı değiştiğinden ve anlık değişimler olduğundan dolayı twitter trend topic hizmeti satın alırken bunu göze almalısınız yani bir gündemin kalıcılığı 1 saat ile 2 saat arası değişebilmektedir  TT olabileceğinden etiketlerin uzun süre kalıcılığı yoktur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir