Instagram Politikaları Günlük Takip Limiti – İnstagram Beğeni Limitleri [2023 – Sürekli Güncel]

Merhaba değerli okuyucularımız, bugün sizlere instagram limitleri konusunda bilgilendirmeler yapıcağım.

İnstagram tarafından yapılan açıklamalara göre instagram mobil uygulmaası dünya genelinde 700 milyon kullanıcı sayısını geçti.

Günlük instagramı kullanan kişi sayısı ise 500 milyondan fazla istatistiklere bakıldığında instagram twitter ve youtube facebook’a göre en çok kullanılan platformlardan biri oldu.

Bu kadar yaygınlaşmasının sebebi dünya çapındaki mobil uygulamaların ve akıllı android telefonların yaygınlaşmasını sebeb olarak gösterebiliriz.

Örnek vermek gerekirse satın aldığınız bir andorid telefonda telefona gömülü olarak facebook ve instagram hazır olarak kurulu gelmektedir.

Dünya çapında yaygınlaşan mobil kullanımı, telefon uygulamalarının kullanıcı sayısını daha da fazla artırmasını sağlıyor.

İnstagram, 2012 yılında facebook tarafından hisseleri 1 milyon dolar civarlarındasatın alınmıştı, bir milyon dolar bizler için çok para olsada facebook tarafında bu para hiçbirşey arkadaşlar.

2018 yılından bu yana instagram değeri bu rakamın 30 bin kat artmıştır, Bundan bir kaç yıl öncesine bakacak olursanız 35-40 milyar dolar civarında konuşulan piyasa değeri şimdi çok daha fazla. İnstagramın 2020 yılındaki hisse değeri 500 milyar dolardan daha fazla olduğu düşünülüyor öyleki sadece Türkiyede bile her gün 40 milyondan fazla iki Instagram’a giriyor. (bu sayı her an yükselmeye devam ediyor)

Şimdi sizlere herkesin en çok merak ettiği instagram limitlerini açıklayacağım.

Instagram hashtag paylaşım limiti nedir?

Instagram hashtag limiti 2020 yılı itibari ile instagram tarafından maximum 30 hashtag ile sınırlandırılmıştır. Fakat bu limitin üzerinde hashtagleri paylaşımlarınıza yani gönderilerinize ekleyebilirsiniz fakat post ettikten sonra baktığınızda içeriğin altında hiç bir açıklama göremezsiniz bunun sebebi instagram tarafından yapılan kısıtlamadır. Takipçilerinizi sıkmamak, spam muamelesi görmemek için instagram hashtag sınırı otuz olsa bile siz bundan daha az etiket kullanmaya özen gösterin. Çok kullanılan popüler hashtagleri kullanarak daha az ancak daha efektif hashtag kullanmış olursunuz. Bazı instagram hesapları 30 dan fazla hashtag kullanabiliyor daha önce denk geldiğimiz üst sınır limiti hashtag paylaşım limiti 60 olması gerekiyor çünkü, bazı kullanıcılar yorum olarak 30 hashtag paylaşırken açıklamadanda 30 hashtag ekleyerek limitin üzerine çıkabiliyor.

 

Instagram yorum sınırı yorum yapma limiti nedir ?

Instagram gün geçtikçe kendini geliştirip daha farklı özellikler ve var olan özellikleri geliştirdikçe kişiselleştirilmiş uygulamarı ile öne çıkıyor. Uygulama ilk tanıtıldığı günden şimdiye kadar tüm içeriklerin yorumlara açılması ve tamamen yorumlara kapatılması seçenekleri olduğunu biliyoruz. Bu yorumları görmemek için hepsini engelleyebilirdiniz veya hepsini silebiliyordunuz. Fakat instagram yorum sınırlama özelliği yoktu, bunun için daha çok yorum için bir limit yoktu diyebiliriz. Instagram yeni çıkan özelliği ile artık kullanıcı yorumlarınada limit getirebiliyor hatta gruplayabiliyor veya filtreleyebiliyor. İnstagramın bu yeni özelliği sayesinde içeriklerinize yapılan yorumları iyi kötü, olumlu olumsuz olarak gruplayabileceksiniz. Örneğin sizi tehtid edicek veya mustehcan içerikli yorumları otomatik olarak filtreden geçirebilirsiniz.

Instagramın bu yorum sınırlama özelliği, ürün satışı yapan veya diğer adı ile butikler ve marka siteler açısından çok kullanışlı olacaktır. Markalar, satış yapan herkes ürün hakkında yapılan yorumları tek tek okumak yerine çok daha kolay bir şekilde filtreleyerek kullanabilecektir. İnstagram yorum filtremele özelliği ve nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgiyi İnstagram yorum filtreleme özelliği nasıl kullanılır? bu sorunuzun cevabını bir sonraki yazımızda açıklayacağız değerli ziyaretçimiz..

Instagram takip sınırı nedir, instagram takip sınırı nasıl kaldırılır?

İnstagram takip limiti nedir, instagram takip limiti kaç ?, instagram 2020 takip limiti gibi sorularınızı duyar gibiyim.
Mobil uygulamalarda kullanıcıların spam yapmamasını ve insanların instagram üzerinde rastgele takipler yerine ve tanımadığı insanları takip etmesini engellemek ve sukuneti sağlamak için bazı limitler instagram tarafından sınırlandırılmıştır bunlardan biriside instagram takip limiti getirilmiştir. Bu limitler hem kullanıcıları spamdan korumak hem de uygulamanın kullanıcı kalitesini dengede tutmak için yapılıyor. Instagram limitleri nelerdir diye soracak olursanız bu limitlerden bir tanesi kullanıcı takip sınırıdır. İnstagram takip sınırı 7500 kişidir. Yani diğer bir değiş ile instagram takip limiti 2020 yılı için 7500‘kişidir. Bir gün içerisinde 7500 kişiden fazla kişiye takip isteği gönderemezsiniz. Zaten normal şartlar altında bu instagram takip limiti oldukça makul görünüyor, spam olmadıktan sonra saatte 160 kişiden fazlasını eklemek ya da takip etmeye başlamak hiç de kolay değil. Bazı kullanıcılarda takip etme limiti günlük olarak 400 iken bazılarında 1000 olabiliyor bu tamamen sizin instagram uygulamasında yaptığınız takip hızı ve aralıksız yaptığınız takiplerdeki spamsı davranışlarınız ile birebir doğru orantılı olacaktır.

 

Instagram takip sınırı nasıl kaldırılır Sorusunu sorduğunuzu hissedebiliyorum, sizlere kısa örnekler vermek gerekirse. 2018 ve 2019 yıllarında instagram üzerinde takip yaparken takip engeli, yani instagram takip spamı ortalama olarak 12-24 saat arasında kalkabiliyordu.

2020 itibari ile instagram takip engelleri bazen geçiçi bir süre içerisinde kalkabildiği gibi çok fazla agresif davranışlar sergileyen hesaplarda bu limitler 1 hafta ve 1 ay kadar olabiliyor. Sizlere tavsiyem takip engeli oluştuğu andan itbaren kesinlikle kimseyi takip etmeyin ve takip etmektan kaçının.

Instagram dm limiti nedir?

Instagram mesaj limiti mesajın içeriğine göre değil mesaj gönderdiğiniz kişilerin sizi takip etmediğine göre değişiklik gösterir.

Instampro instagram takipçi programı ile ortama olarak instagram otomatik mesaj gönderme özelliği ile sizi takip eden kişilere sınır olmaksızın mesaj gönderilebilirken, sizi takip etmeyen bir kitleye mesaj göndermek istediğinizde ortalama olarak maximum 1 saat içerisinde 9-11 arası mesaj gönderiminden sonra otomatik olarak engel oluşmaktadır. Ayrıca instagram mesaj gönderme sınırı gönderdiğiniz kişiye göre de değişebilir.

Kapalı Gizli Instagram hesaplara direk mesaj atabilir miyim?
Instagramda açık ya da kapalı tüm hesaplara direct message atabilirsiniz. Kapalı hesapları takip ediyor olmanıza gerek yok, kişinin profiline girdikten sonra mesaj gönder seçeneği çıkan herkese mesaj gönderebilirsiniz.

Instagram’da paylaşım limiti nedir?

Instagramda gönderi paylaşmanın bir limiti, sınırı yoktur, fakat olası durumlarda açıklama engeli şu şartlarda oluşabilir. Çok sık yorum ve spamsı yorum davranışları sergilemeniz durumunda instagram hesabımda yorum engeli oluştu gibi isyan edebilirsiniz çünkü doğrudan instagram tarafından yorum engeli oluşmuş olacaktır. Onun dışında istediğiniz kadar fotoğraf, video instagram üzerinde paylaşabilirsiniz. Ancak instagram’da toplu fotoğraf ve video paylaşımlarında sınır vardır. Instagram video sınırı 60 sndir. Bu nedemek oluyor instagram kısaca diyorki maximum 60 saniye uzunluğunda video paylaşabilirsin yani instagram video süresi sınırı 60 saniye oluyor.Bunun üzerindeki videoları sayfanızda paylaşamazsınız. Instagram toplu fotoğraf paylaşma sınırı ise ondur yani biz buna kaydırmalı görseller diyoruz. Aynı anda 10 taneden fazla fotoğraf ya da videoyu hesabınızda paylaşamazsınız. İnstagram tarafındaki limitler konusunda bildiklerimi siz değerli okuyucularım ile paylaşmaktan keyif aldım şuan.

Umarım Instagram Politika Limitleri hakkındaki bu yazımı beğenmişsinizdir, arkadaşlarınız ile paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Yorum olarak düşüncelerinizi bizlerle paylaşırmısınız?

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir