Pinterestten Para Kazanma yolları neler? / Pinterestten nasıl para kazanılır ?

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere kabaca pinterest üzerinden nasıl para kazanacağınızı anlatacağım.

Pinterest aynı Facebook ve instagram gibi bir sosyal paylaşım platformudur

Genel olarak pinterest üzerinden para kazanmabilmeniz için bir web site sahibi olmanız gerekiyor.

Web sitesi için alan adı satın almalı ve hostinge sahip olmalısınız.

Pinterest para kazanma olayı çok fazla yayılmaya başlayınca Google Adsense bu duruma karşı önlemler almaya başladı. Çünkü para kazananların çoğu spam ile para kazanıyor. Bakın spam ile ayda 5.000-10.000 TL para kazanılıyor. Neler yapıldığını, pinterest ile nasıl para kazanılacağını tüm ayrıntılarıyla bu yazıda öğrenebileceksiniz

Maddeler halinde pinterestten para kazanma yolları

  1. Web sitenizde içerik paylaştıktan sonra bu içeriği pinterest üzerinde paylaşıyorsunuz.
  2. Paylaştığınız içeriğin google’da insanlar tarafından aranması sonucunda web sitenize ziyaretçi yani tıklama sağlıyorsunuz.
  3. Google üzerinden gelen ziyaretçiler sayesinde, Google adsense para kazanma durumu başlıyor.
  4. Pinterest hesabınızda web sitenizin içeriğini paylaşmanız sonucunda web site içeriğiniz google görseller arama kısmında sıralamaya girecektir ve insanlar sizi oradan bulacaktır.
  5. Tutkunuzun peşinden gidin, takipçi kitlenizi oluşturun ve onlara satışlar yapın

Pinterest para kazanma işlemine başlamadan önce: Pinterest nedir?

Bir resim fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Pinterest, kullanıcılara 2 şekilde paylaşım hakkı veriyor. Kullanıcılar isterse kendi paylaştıkları fotoğrafları veya videoları, isterlerse de farklı bir kullanıcıda görmüş oldukları görselleri ya da videoları paylaşabiliyorlar. Pinterest halkının dilinde buna “pinlemek” denilmektedir.

Pinlenen içerik panoya eklenmekte böylece kategorisel paylaşım imkanı sunmaktadır. Bu arada Pinterest’i diğer birçok sosyal ağdan farklı kılan en dikkat çeken özelliği kullanıcılarının %33’ünün erkeklerden oluşuyor olmasıdır. Diğer bir ifadeyle Pinterest’in cinsiyet istatistiğinde kadınlar fazlasıyla ağır basıyor. Bu noktada ise uygulamanın içeriğinin ve gelişiminin daha çok kadınlar üzerinden sağlandığını söylemek yanlış olmaz.

 

Örneğin ” Home Decor ” aramasında pinterest üzerinde yapacağınız paylaşımlar sonucunda ben bir ziyaretçi olarak web sitenizi ziyaret etme esnasında web sitenizde reklamlar var ise ve ben bu reklamlara tıklarsam siz pinterest üzerinden para kazanmış olucaksınız.

İnsanlar pinterest üzerinden ortalama olarak aylık 1.000 – 15.000 TL arası parak kazanmaktadır.

R10 ve diğer platformlarda pinterest ile ilgili eğitim pdf’leri satmaktalar kesinlikle tavsiye etmiyorum özgün bir şekilde web sitenizi oluşturun, kategorinizi belli edin ve sonrasında işe koyulun.!

Pinterest para kazanma mantığı bu şekilde fakat dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var

Yukarıda pinterestten nasıl para kazanacağınızı kısaca anlattım. Fakat öyle site açıp direk Adsenseye kayıt olmanız mümkün değil. Adsenseye kayıt olmak için belirli politika şartları vardır. Sitenizde illegal bir unsur bulunmaması gerekir. Sonuçta Google sitenizde reklamlar yayınlayacak. Ayrıca sitenizde belirli sayfaların olması gerekir. Gizlilik politikası, hakkımızda kısmı, iletişim bölümü gibi sayfalar bulunmalıdır. Hiç gözünüz korkmasın. Adsenseden nasıl onay alınacağına dair tüm ayrıntılara yer verildi. Sizde %100 etkili yöntem ile onay alabileceksiniz.

Pinterest’de bulduğunuz arama motoru optimizasyon (seo) stratejilerini kullanın
Eğer Pinterest’de para kazanmak istiyorsanız, insanlar pinlerinizi ve panolarınızı bulabilmelidir, bu yüzden SEO stratejilerini kullanın. Sadece Pinterest’e değil, aynı zamanda Google gibi önemli arama motorlarıyla da bulunabileceksiniz.

Profilinizin oluştururken yaklaşık 50 kelime kullanın. İnsanları sizi kullanarak bulmasını beklediğiniz anahtar kelimeleri seçin. Açık ve tanımlayıcı olun. Örneği fitness ve formda kalmak üzerinde bir profil oluşturacaksınız şu tür anahtar kelimeler kullanmak oldukça yararlı olacaktır: “Forma girmek istiyorum, forma nasıl girilir, fitness egzersizleri, fitness ile zayfılama, fitness ile kalça eritme vb.”

Aynı zamanda pinlerinizde de SEO stratejilerini kullanın. Her pin size 500 karakterlik (yaklaşık 100 kelime) açıklamaya izin verir, bu yüzden açıklamanın çoğunu anahtar kelimeler ekleyerek yapın.

 

Pinterestte pano bölümü ne işe yarar pinterest panolarından para kazanılır mı?

Attığınız resimleri anahtar kelimeler ile kategoriye ayırmış olursunuz.Bu kategoriler Pinterest sitesinde ”pano” olarak ifade edilmektedir.Pano isimleri genellikle en çok yapılan aramalardan oluşur. ”Kendin yap fikirleri, dekorasyon fikirleri, saç tasarımları, el işi modelleri, pratik fikirleri” gibi. Pano sayesinde hem siz hem de diğer kullanıcılar aradıkları fotoğraflara daha kolay ulaşabilirler.

 

Pinterestten para kazanmak için eklediğiniz fotoğraflara özen gösterin

Pintereste eklediğiniz fotoğraflara oldukça önem verin. Eklediğiniz fotoğraflar dikkat çekici ve güzel olsun.

  • Pinterest Business kaydı yaparak fotoğraflarınızın etkileşim oranını takip edin.
  • İnografik fotoğraf yapmak için Snappa sitesini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
  • İdeal fotoğraf boyutu 735 x 1102 olmalıdır.

# Pano sayısını arttırmaktan çekinmeyin. 100 tane fotoğrafı 1 pano içinde barındırdığınız zaman oldukça dağınık bir imaj çizecektir. Ancak bunları anahtar kelimeler ile panoları yerleştirirseniz, ziyaretçiler bütün fotoğraflarınıza kolaylıkla ulaşabilir. Panonun açıklaması ve isminin çok önemli olduğunu unutmayın.

# ”Re pin” özelliğinden faydalanmayı ihmal etmeyin. Bu profilinizin zenginliğini ifade eder. Twitter da ki retweet gibi düşünün. Beğendiğiniz kaliteli gönderileri profilinde tutarak daha fazla takipçi elde edebilirsiniz. Pinterest üzerindeki görsellerin %80 ”re pin” ile oluşturulmuştur.

# Panolara ait kapak fotoğraflarını özenle seçmeniz gerekiyor. Ziyaretçiler profilinize girdiğinde, onları panolarda yer alan kapak fotoğrafları karşılayacak.Bu fotoğraflar panonun ziyaret edilip, edilmemesi için belirleyici rol oynayacak. Sizin en için en etkili Pin hangisi ise onu kapak fotoğrafı olarak belirleyin.Tabi bunun için özel fotoğrafta hazırlayabilirsiniz. Boyut olarak 220 x 150 en ideal boyuttur.

# Pinterest ile paylaştığınız fotoğrafların kare değil de dikdörtgen olmasına özen gösterin. Pinterest tarafından verilen istatistik bilgilerinde bu açıkça belirtilmiş. Dikdörtgen fotolar hem daha çok yer kaplar hem de daha fazla etkileşime sahiptirler. Dikdörtgen paylaşımlara 3 ile 4 arası fotoğraf sıkıştırıp, yazı da ekleyebilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir