Instagram’da Yasaklanan Etiketler Nelerdir ve Nasıl Bulunur?

Instagram kullanıcı ve üyeleri için hashtag yani etiket kısmı oldukça büyük bir önem taşır. Yüklediğiniz fotoğraf veya videoların altına etiket kullanıp yükleyerek, takipçiniz olmasa bile o etiket sayesinde milyonlarca insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede bir sürü takipçi kazanabilir, ilgiyi sayfanıza çekebilirsiniz. Kişisel hesaplardan daha çok özellikle de işletme hesapları tarafından sık sık kullanılan bir yöntemdir. Fakat bazılarımız bu durumu faydalı bir şekilde kullanmanın aksine, zarar vermek için de kullanabiliyor. Bundan dolayı instagram yönetimi, bazı etiketleri yasaklıyor. Hatta bu yasaklanan etiketlere her sene yenileri ekleniyor ve liste sürekli değişime uğruyor.

Yasaklanan Etiketleri Kullanırsam Ne Olur?

Instagram kötü ve zararlı amaçlar ile kullanılan tüm etiketlerin kullanımını yasaklamaktadır. Peki bu etiketleri kullanırsak ne olur? Yasaklı etiketleri kullanmanız size birçok zarar getirecektir. Bu etiketleri kullanmanızı asla tavsiye etmiyoruz. Yasaklı etiketleri kullandığınız takdirde, öncelikle hesabınız anında geçici süreliğine engellenir ve size bir uyarı maili gönderilir. Eğer yasaklı etiketleri kullanmaya devam ederseniz, hesabınız tamamen kapatılır.

Instagram’da Yasaklı Etiketleri Nasıl Buluruz?

Instagram uygulamasında şu ana kadar yasaklanmış olan, 114.000 kelime bulunmaktadır. Bazı etiketler sınırsız bir süre içerisinde yasaklanmış olurken, bazıları sadece belli bir zaman aralığında kısıtlanmış oluyor. Bu kelimelerin hepsinin ezbere bilinmesi mümkün değildir? Peki instagram’da yasaklı olan etiketleri nasıl bulabiliriz? Sizler için yasaklı etiketleri nasıl bulabileceğinize dair adımları aşağıda sıraladık.

  • İlk olarak uygulamanın keşfet sayfasına gidin ve büyüteç işaretine tıklayın.
  • Arama çubuğuna hashtag (etiket) yazın.
  • Eğer yazdığınız etiket arama sonuçlarında görünmüyorsa yasaklanmış demektir.
  • Etiket arama sonucunda belirirse üzerine dokunun. Bu gibi durumlarda yasaklanmadığınızdan emin olunması gerekiyor. Çünkü bazı arama sonuçlarında karşınıza çıkan etiketler bozuk bir sayfaya bağlantı verebiliyorlar.

Instagram yasaklanan etiketler nelerdir?

Her yıl itibariyle yasaklanan etiketler yenilenip artmaktadır. 2020 yılında ise yeni eklenen yasaklı etiketlerden bazılarını aşağıda görebilirsiniz. Bu etiketlerden birini bile kullandığınız takdirde engellenip sistemden uzaklaştırılabilirsiniz veya uygulamadaki hareketleriniz kısıtlanabilir. Bu yüzden etiket kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız.
En ilginç Olanları:

#instagram#photography ve #iPhone

Instagram’da yasaklanan bazı etiketlere örnek bir liste:

İnstagram Tarafından Kısıtlanan Etiketler 2017

#alone
#americangirl
#ariefmirna2015
#asia
#asiandick
#attractive

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Merhaba, bu bir yorumdur.
    Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
    Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir